Ar En
اخبار > معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان خبر داد: رشد بیش از 2 برابری تعداد مقالات علمی دانشگاه نسبت به میانگین کشوری در پایگاه استنادی WOS


  چاپ        ارسال به دوست

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان خبر داد: رشد بیش از 2 برابری تعداد مقالات علمی دانشگاه نسبت به میانگین کشوری در پایگاه استنادی WOS

 

 درصد رشد مقالات منتشر شده پژوهشگران و محققان دانشگاه لرستان در پایگاه استنادی Web of Science (WOS)  بیش از 2 برابر، بیشتر از رشد کشوری بوده است.

دکتر محمد فیضیان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان، در این رابطه به خبرنگار روابط عمومی دانشگاه لرستان، گفت:«میانگین رشد کشوری انتشار مقالات دانشگاه های کشور در پایگاه استنادی WOS در سال 2019 میلادی نسبت به سال 2017 میلادی، برابر با 13.2 درصد بوده است در حالی که درصد رشد مقالات منتشر شده پژوهشگران و محققان دانشگاه لرستان در این پایگاه استنادی در سال 2019 نسبت به 2017 میلادی، برابر با 30 درصد بوده که بالاتر از میانگین کشوری است».

وی توضیح داد:«رویکرد تیم مدیریتی دانشگاه لرستان، حمایت از انتشار مقالات کاربردی در پایگاه های استنادی معتبر است تا رشد کمی و کیفی تولید علم تقویت شود».

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان تصریح کرد:«دانشگاه جامعه محور، دانشگاهی است که براساس مشکلات، نیازها، ظرفیت ها و پتانسیل های جامعه، تحقیقات و پژوهش های کاربردی انجام دهد تا بتواند نقش اثرگذاری در رفع مشکلات و چالش های جامعه ایفاء نماید».
٠٨:٤٠ - دوشنبه ٦ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٧١٣٠    /    تعداد نمایش : ٦١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

درباره دانشگاه
+۸۳۰۰ دانشجو +۳۰۰ اعضای هیات علمی ۶۵ گروه آموزشی
در سال 1372 عملاً و به طور رسمي از عنوان مجتمع به دانشگاه ارتقاء يافت. هيأت امناي اين دانشگاه نيز در سال 1383 از هيأت امناي دانشگاه‌هاي منطقه غرب کشور جدا شده و بصورت مستقل فعالیت دارد. دوره اول هیات امنای این دانشگاه از سال 83 تا 88 بوده و دوره دوم از سال 89 تا کنون ادامه دارد.