امروز: چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

خجسته‌پور در جمع دانشجویان دانشگاه لرستان: برجام، مانع اتحاد کشورها علیه ایران شد

 

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان تأکید کرد:«اگر برجام نبود شخصی دیوانه‌ای همچون ترامپ، کشورها را علیه ایران متحد می‌کرد».

حبیب‌اله خجسته‌پور در آیین گرامیداشت روز دانشجو که عصر روز سه‌شنبه 14 آذرماه در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده علوم پایه دانشگاه لرستان برگزار شد، توضیح داد:«برجام یک معاهده‌ی بین‌المللی است که مانع اقدامات ترامپ در متحد کردن کشورها علیه ایران شده است».

وی بیان کرد:«برجام را نمی‌شود به‌صورت صفر و یک تحلیل کرد بلکه باید نقاط ضعف و قوت آن در کنار همدیگر دیده شوند که توجه به منطق فازی است».

او درباره‌ی انتقاد از دولت گفت:«تفاوت دیدگاه باید در جامعه باشد و انتقاد هم نوعی تفاوت دیدگاه است؛ اما انتقاد باید براساس آموزه‌های قرآنی باشد که با تخریب‌کردن تفاوت دارد؛ اختلاف دیدگاه یک امر طبیعی است و همه باید با پذیرش اختلاف دیدگاه، بر مبنای قانون، عمل کنیم».

وی که به پرسش‌های دانشجویان پاسخ می‌داد در پاسخ به دغدغه‌ی تعطیلی برخی کارخانجات استان، اظهار داشت:«ابتدا باید گفت کارخانجات در کدام دوره تعطیل شدند؟ و خوشبختانه در این دوره‌ی دولت تدبیر و امید، تلاش‌های فراوانی برای احیاء کارخانجات تعطیل شده صورت گرفته است».

معاون سیاسی استاندار لرستان، درباره‌ی استاندار جدید لرستان گفت:«آقای دکتر خادمی از قوم لر است و خوشبختانه تجربه‌ی استانداری دارد و مشغول شناخت دقیق از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان است و به‌دنبال آن است که تلاش و سعی کند تا یکصد پروژه‌ی نیمه‌تمام استان لرستان به سرانجام برسند».

خجسته‌پور خطاب به دانشجویان گفت:«باید تلاش کرد خداجویی و دانش‌جویی را تقویت کرد تا در مسیر توسعه‌ی مملکت، گام‌های بلندتری برداشته شود».

وی از تصمیم اخیر استاندار لرستان که شورای دانا را تشکیل داده، حمایت کرد: «برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان لرستان، نیاز بود از ظرفیت‌های همه‌ی قوا در استان استفاده شود؛ استاندار در این راستا، شورایی متشکل از دادگستری، امام جمعه، نمایندگان و استانداری را تشکیل داد و ترکیب حرف‌های اول این واژه‌ها، کلمه‌ی داناست».

او تصریح کرد:«مردم، دوباره در سال 96 به تدبیر و امید رأی دادند و این روش و منش را انتخاب کردند».

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان، خبر داد که دولت، مبلغ یک و نیم میلیارد تومان برای توانمندسازی محلات حاشیه‌نشین شهرهای استان به سازمان‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد این حوزه، اختصاص داده است که این مبلغ، واریز شده است.

حبیب‌اله خجسته‌پور، توضیح داد:«مبلغ هشت و نیم میلیارد تومان نیز از طرف دولت برای زیرساخت‌سازی محلات حاشیه‌نشین شهرهای لرستان، درنظر گرفته شده است».

خجسته‌پور درباره‌ی مطالبه‌ی دانشگاهیان درباره‌ی ساخت روگذر دوربرگردان کمالوند، تشریح کرد:«اقدامات توافقی انجام شده است که دانشگاه‌های لرستان، علوم پزشکی، پیام نور، هر کدام 25 درصد اعتبار ساخت را تأمین کنند و استانداری لرستان نیز 25 درصد را اختصاص بدهد تا تقاطع غیرهم‌سطح در محل ورودی دانشگاه لرستان ساخته شود».

این آیین با همکاری و برنامه‌ریزی مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان و تشکل‌های دانشجویی برگزار شد.

نمایندگان تشکل‌های دانشجویی بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان، جامعه اسلامی دانشجویان و شورای صنفی دانشجویان، نقطه‌نظرات خود را مطرح کردند.

معاون سیاسی استاندار لرستان و رئیس دانشگاه لرستان (خجسته‌پور و دکتر عزیزی)، به پرسش‌های دانشجویان پاسخ دادند.

گفتنی است به تاریخ 16 آذرماه سال 32، سه دانشجوی دانشگاه تهران به هنگام اعتراض به سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا، ریجارد نیکسون که می‌خواست ایران را تحت سلطه‌ی آمریکا درآورد، توسط مزدوران نظام دیکتاتوری سلطنتی پهلوی، در راه مبارزه با استکبار و استعمار، شهید شدند. (احمد قندچی، مهدی شریعت‌رضوی و مصطفی بزرگ‌نیا)


 


٢٣:٣٠ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٣٦٧١    /    تعداد نمایش : ٩٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تمامی حقوق برای دانشگاه لرستان محفوظ می باشد.طراحی و پشتیبانی: واحد فناوری اطلاعات